czwartek, 10 listopada 2011

poranne wymądrzanie...


Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji… -jednak…
Nie mogę jednak milczeć po przeczytaniu notki o tym, że podatek VAT na dziecięce ciuszki został znacznie podniesiony bo…. BO TAK NAKAZAŁA NAM UNIA.
Wiedziałam że wejście do unii nic dobrego nam nie wróży i wielokrotnie pisałam o tym na poprzednim blogu… jednak od czasu do czasu szlag mnie jaśnisty trafia po przeczytaniu jej nakazów. Narzuca się nam już prawie wszystko oprócz,- wysokości płac dla pracowników. Tutaj panuje wolna amerykanka i kto może kiwa swoich „roboli” ile się da. Rząd robił wiele…  a obecny zrobi jeszcze więcej, by „wyrzucić” swoich obywateli do państw w których praca się opłaca. Narzekamy że nie ma kto pracować na renty i emerytury… Że w kraju nie ma już porządnych fachowców… Że wszystko jest nie tak i wali się na łeb na szyję… Ja spytam jednak:- ludzie są dla państwa czy odwrotnie? Kto tworzy to państwo i kim rządzi za ogromne pieniądze klika „wybrańców”.
Pewnie że spada bezrobocie, skoro tyle tysięcy ludzi zamiast rejestrować się w urzędach wyjeżdża za granicę. Podjęte już… i podejmowane decyzje dotyczące ludzi w wieku jesieni czy zimy życia- to legalna eutanazja. Przecież są lepsze, choć zapewne długoterminowe wyjścia. Są inne sposoby pozyskiwania pieniędzy dla państwa niż utrzymywanie prawie 50% akcyzy na paliwa. Prawie każda dziedzina w naszym kraju objęta jest traumą. Kadencja obecnego rządu pokryje prawdą słowa Pana Kutza. Nie obrażajcie się więc Panowie tylko pokażcie,- że nie miał racji. A może tak- jak to bywa w stowarzyszeniach, spróbujcie rządzić „społecznie”… No wiecie…- tak za darmo… Za darmo i tak dobrze, by potomni z szacunkiem wypowiadali wasze nazwiska.
Kurcze znowu się kretyńsko i niepotrzebnie wymądrzam…
Kawa i …. jeszcze się położę. Nie mam normowanego czasu pracy.

1 komentarz:

  1. Dobrze ci ona prawi .Dać jej wódki:)))No wywraca się ta nasza Polska do góry nogami a moze zle napisałam .Wywraca się mózgownica rządzących do gory nogami.W rządzeniu naszym państwem odnajduję tylko walkę na słowa.Ten misz masz sprawia że ludzie wyjeżdżają za chlebem.A rządzoncych to nie obchodzi ze konsekwencją tych wyjazdów często bywają rozbicia małżeńskie i że docelowo państwo to bedzie kosztowało łozenie na dzieci z tych związków.(no nie zawsze ale często)Głupole nie myslą o tym że przez palce przelatuja często fachowcy i to bardzo dobrzy!!!Dziwne bardzo dziwne bo jesli my ludzie nie będący politykami i to widzimy to co politycy rządzący naszą polaską muszą mieć na oczach?Chyba a raczej na pewno tylko czubek własnego nocha!
    Pozdrawiam cię kobieto ktora myslisz podobnie jak ja:)

    OdpowiedzUsuń