piątek, 30 grudnia 2011

czas...


Czas przemija szybko i my zdając sobie sprawę z jego nieubłagalnego upływu, ciągle patrzymy w przyszłość zastanawiając się nad podejmowanymi decyzjami. Rozważania o czasie zawsze przypominają o jego wartości. Cenimy już nie tylko każdy rok… ale także miesiąc… tydzień… i dzień. Każdy miniony rok oceniamy skrupulatnie zastanawiając się czy znaleźliśmy się w punkcie wyjścia… czy wręcz przeciwnie. Na to pytanie nie zawsze jesteśmy sobie w stanie odpowiedzieć. Jakakolwiek jednak będzie ta odpowiedź musimy zdawać sobie sprawę, że wraz z nowym rokiem otrzymujemy dar… Dar który jest następującym czasem, który musimy spożytkować… zagospodarować… wypełnić sobą… i podpisać się pod wszystkim czego dokonaliśmy….- bądź było naszą porażką.
Mijający właśnie mój roczny czas… wypełniony był nadziejami… planami… ale i obawami. Najwięcej spełniło się tych ostatnich. Może dlatego,- że nadzieje i plany czynione były tak bardzo ostrożnie. W obawie bowiem przed niemiłymi rozczarowaniami, kształtowałam je zostawiając spory, szary margines niespełnienia.
To był zdecydowanie bardzo zły rok. Dla mnie… dla mojej rodziny. Znajdowałam siłę do walki z przeciwnościami. Jeszcze  znajdowałam. Pozostawiona sama ze sobą w walce o dom, słabłam i słabnę nadal. Nie wywalczę stabilizacji, która jest mi tak potrzebna. Nie wywalczę bo nie mam takich możliwości i czasu… Właśnie czas…. Jutro koniec mijającego roku. Dziękuję wszystkim za życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne- napływające „różnakimi” sposobami. Otrzymałam także niemodne już, życzenia na kolorowych kartkach pocztowych. Wszystkim dziękuję z całego serca.
Cóż mogę życzyć na ten trudny dla nas,- jak wszyscy przewidują czas? Myślę że stabilizacja… zdrowie i prawdziwi przyjaciele są nam najbardziej potrzebni/bne. Tego więc wszystkim i sobie życzę.
„To co jest- już było…
a to co ma być kiedyś- już teraz  istnieje…”

5 komentarzy:

 1. Dobrego Nowego Roku! I łaskawości czasu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ci życzę dobrych dni w Nowym Roku i kręcącego się w twojej pracowni interesu!!!!!Wszelkiej pomyślności.....

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam wewnętrzne przekonanie, że ten nadchodzący rok przyniesie Tobie wiele dobrego i zdejmie ciężar zmartwień:)
  Serdeczności zostawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zycze zdrowia a wszystko inne jakos sie potoczy.....

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj w Nowym Roku ! Życzę Ci wszystkiego dobrego... niech Ci się żyje i tworzy 2012 jak najlepiej :)))

  OdpowiedzUsuń