niedziela, 18 grudnia 2011

statystyka...


Serwis blogspot w którym mam zaszczyt prowadzić bloga, daje swoim blogowiczom wiele możliwości. Jedną z nich jest możliwość dość szczegółowych statystyk. I są to statystyki nie tylko ilościowe… Mamy dane wejść godzinowych, dziennych , tygodniowych, miesięcznych… ale także wejścia z poszczególnych przeglądarek i systemów. Bardzo rzadko korzystam ze statystyk, ponieważ nie prowadzę bloga po to by nabijać licznik. Nigdy z ilością wejść nie miałam problemu i nie to jest dla mnie ważne. Dziś mylnie wybierając opcję,- takowe statystyki wskoczyły mi na aplet. Przyznam że zdziwienie było ogromne, gdy zobaczyłam ilość krajów z jakich blogowicze odwiedzają moje wpisy.
Witam więc serdecznie Polaków i Niemców… Witam Amerykanów i Rosjan… Obywateli Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Kanadyjczyków, Włochów, Francuzów, Australijczyków i obywateli Łotwy oraz Korei Południowej także bardzo serdecznie witam. Kolejność zgodna z ilością odwiedzających.
Rodzaj przeglądarek także imponująca.
Internet Explorer 3923 osoby
Firefox                1990 osób
Chrome               1525 osób
Opera                  1140 osób
K-Meleon              772 osoby
Safari                   417 osób
Netscape               122 osoby
Firebird                 19 osób
Google Desktop      17 osób
Mobile safari           8 osób
I systemy różne… często takie… o których wiem niewiele.
Windows           6467 osób
Linux               1200 osób
Macintosh          943 osoby
Nokia                 898 osób
Android             321 osoby
Other Unix        104 osoby
Jest także mapka obrazująca powyższe.

Dziękuję więc serwisowi blogspot.com za umożliwienie mi korzystania z jego niezawodnych usług. Ma wprawdzie i swoje niedoskonałości (między innymi brak możliwości umieszczania jako banery formatów gif.) ale może kiedyś się to zmieni. Wszystkie tworzone przeze mnie czołówki są mówiąc potocznym językiem „ruchome”, co sprawia iż wrażenie po wejściu na stronę jest znacznie bardziej głębokie. Gdy serwis uruchomi taką możliwość, zobaczycie państwo czy nie mam racji.
Dziś… w ten pracowity weekend… w części rozrywkowej- prawdziwe perełki. Linki do tych wyjątkowych pozycji dostałam od kolegi z Niemiec. Danke Thomas...


http://www.clipfish.de/special/supertalent/video/3712700/leo-rojas-im-supertalent-finale-2011/2 komentarze:

  1. Moje gratulacje:) To miła wiadomość, że Twój blog cieszy się takim zainteresowaniem czytelników. Na wp już ponad pół roku trwa awaria i nie można podpatrzyć listy gości odwiedzających blog. Pozostaje jedynie licznik odwiedzin, który nie jest adekwatny do zainteresowania. Wystarczy, że jakiś wpis "wisi" na głównej wp, a wtedy automatycznie wejść jest więcej. Niekloniecznie z powodu zainteresowania blogiem:)
    Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pani Anno. Blogspot to serwis google i wcale sie nie dziwię, że Pani blog ma takie powodzenie. To wyjątkowe miejsce do którego wszyscy chętnie zaglądają. Od pewnego czasu zagląda do Pani już cała moja rodzina. Jest więc Pani niejako jej członkiem. Gratuluję.
    Robert

    OdpowiedzUsuń