poniedziałek, 8 sierpnia 2011

przy porannej kawie o wczorajszym dniu...


Wystawa. Frekwencja niesamowita, ale to między innymi z powodu wielu wycieczek do miejsca wystawienia. Stałam z boku… Niewielu ludzi wiedziało że jestem autorką… Głaskano słowami moje ego i dumę wyjątkowo. Jednak jestem próżna, bo sprawiało mi to ogromną przyjemność… choć próżność tą muszę przykryć ogromem pracy, jaką wkładam w to,- co tworzę. Niewymuszone rozmowy z gośćmi wystawy. Radość z tego… że nasze społeczeństwo jednak coś wie o malarstwie i ma z reguły określony gust. Wprawdzie słyszałam zdania: „zobacz podróba! Już gdzieś widziałam ten obraz!...”,- ale także ripostę innego zwiedzającego : „ nie ten obraz proszę pani ale TAKI SAM… I to nie podróba tylko kopia…” Ważne jednak że byli… obejrzeli… i oceniając wyrabiali sobie gust.
Zeszły prace najnowsze… Nie miałam jeszcze ich zdjęć i już nie „zawisną” w mojej galerii. Wzruszyła 10-cio letnia dziewczynka, która kupiła jeden z obrazów ze składanki swoich oszczędności i dziadkowych finansowych dodatków. Wzruszenie naturalnie miało ogromny wpływ na cenę… z czego zdawali sobie sprawę naturalnie tylko dziadkowie. Mądre to dziecko, bo odchodząc stwierdziło: „…dobrze że sobie to kupiłam, bo te wszystkie pierdoły jakie przynoszę do domu, za tydzień wyrzucam do śmieci…”. Wymieniliśmy z dziadkami spojrzenia i szepnęłam słowo GRATULUJĘ.
Od dziś…. codzienność. Jeszcze trudniejsza i cięższa do zniesienia. Przystałam na propozycję przyjaciółki by przestawić meble w kuchni. Korzyści: …lepsze samopoczucie i oszczędność na energii elektrycznej, bo miejsca pracy przy posiłku, nie będę musiała doświetlać. Nowe krzesła staną przy kuchennym stole…  przy którym wreszcie będę mogła spożywać posiłki. Na razie muszę rozpakować wszystkie obrazy i… I nie mam na nic ochoty…

2 komentarze:

 1. Wrażliwość jest bardzo ważna cecha naszego charakteru.Przez to jesteśmy zdolni do postrzegania swiata w różnych jego kolorach.
  Przemeblowanie mieszkania to dobry sposób żeby poprawić sobie humor.niby mała rzecz a potrafi cieszyć.Kącik muzyczny u ciebie oczywiscie samo życie...Jak duzo mozna powiedzieć słowami piosenki.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Anka gratuluję i przyznaje ze sobie zaklaskalam z radości,czym wprawiłam Męża w zdumienie.

  Szczęśliwy dom w którym meble tańcują

  A teraz natentychmiast pisz Babo co z kotowatym

  OdpowiedzUsuń