środa, 6 czerwca 2012

telefon... żartobliwie

Były już porady praktyczne na temat telefonów…- dziś dowcipnie…
1. Darmofon - lider polskiej telefonii, zarówno stacjonarnej jak i komórkowej. Darmofonem są telefony służbowe, dzięki którym przykładni polscy pracownicy załatwiają wszystkie sprawy prywatne.
2. Strzała - jest przeciwieństwem darmofonu, służy do powiadamiania odbiorcy o tym, by oddzwonił na swój koszt. Miłośnicy "strzał" słyną z patologicznego skąpstwa, z zadziwiającej umiejętności liczenia do 60, by nie przekroczyć minuty, kiedy będą zmuszeni zadzwonić na swój koszt.
3. Służbofon - najczęściej najgorszy model telefonu, w krajach zachodnich wpisany już na rejestr nieprzyjmowanych do złomowania. Oczywiście służbofon doskonale sprawdza się jako punkt pierwszy, żyjący nierzadko w symbiozie z punktem drugim.
4. Spadkofon - telefon, którym obdarowany bywa uboższy członek rodziny. Bardzo często spadkofon dostaje młodzież, nie mająca sama dochodów, gdzie "tatooś" zdecydował się na podpisanie lukratywnego kontraktu z lokalnym operatorem.
5. Allegrofon - wiele osób decyduje się przedłużyć umowę z operatorem dlatego, aby dostać nowy aparat, który natychmiast pojawia się na portalach aukcyjnych - jednocześnie korzystając z wiekowego, działającego na słowo honoru telefonu.
6. Złotówkofon - w zaślepieniu, omamiony obietnicą zapłacenia za telefon złotówki, szczęśliwiec podpisuje 36 miesięczny wyrok, spłacając tym samym złotówkofon przez lata.
7. Zablokofon - telefon zablokowany w cywilizowanych krajach Europy zachodniej. W Polsce sprzedawany jako sprawny w 99% - owy telefon zwyczajowo, zdaniem sprzedawcy nie ma oryginalnej ładowarki, a tylko jej chiński zamiennik, pudełko zjadł pies, a wszelakie dokumenty zginęły przy przeprowadzce.
8. Szajsofon, znany również pod nazwą myPhone - produkt... niemalże krajowy, reklamowany jako "składany w Polsce" - chiński bubel, z daleka przypominający podrabiane oryginały. Odmianą tego, jest również podróbkofon - znany nierzadko jako HiPhone, NOKLA itp. Wyróżnia się dodatkową baterią w zestawie, czy też slotem na kolejną kartę SIM.
9. Złomofon, zwany także jako Okazjofon - telefon nabyty na znanym portalu aukcyjnym, po zaskakująco niskiej cenie. Jak opisuje to sprzedawca, telefon jest sprawny w 99%, sam sprzedawca nie ma czasu aby wykonać niewielkiej naprawy, za śmieszne pieniądze, lub wymaga jedynie przeinstalowania oprogramowania. Bardzo często takowy telefon sprzedawany jest bez opakowania, dokumentów, a jego legalność jest daleka od ideału.
10. Lansofon - telefon wiodących marek. Bardzo często eksponowany na stołach ekskluzywnych restauracji, jak MegDonalT, czy też KeyeFS.

1 komentarz:

  1. wlasnie nabylem smarfons czy jakos tak to sie nazywa. Nokie n 97 mini. Ciezki w obsludze....albo ja juz nie kumaty jestem. Wole zdecydowanie kompy. Pozdro

    OdpowiedzUsuń