piątek, 9 marca 2012

dla tych co mają telefon komórkowy...TELEFON KOMORKOWY
Dla wszystkich, którzy korzystają z telefonów komórkowych:
Istnieje kilka rzeczy, które można zrobić w poważnych sytuacjach krytycznych.
Telefon komórkowy może być rzeczywiście ratunkiem życia, lub awaryjnym narzędziem do przetrwania.
Najważniejsze rzeczy, które można wykonać:

PIERWSZA
Awaryjny numer na świecie dla telefonów komórkowych jest 112.Jeśli znajdziesz się w samochodzie poza zasięgiem sieci komórkowej istnieje awaryjny system wybierania numeru 112 i komórka będzie przeszukiwać wszelkich istniejących prowajderów telefonów komórkowych w sieci, aż do znalezienia go dla Ciebie, a co ciekawe, ten numer 112 może być wybierany nawet jeśli klawiatura jest zablokowana. Postaraj się to wypróbować.
DRUGA
Jeżeli masz zablokowane klucze w samochodzie? Czy Twój samochód ma zdalnego pilota na klucze? To może pomóc Ci któregoś dnia. Dobrze mieć czasem Własny telefon komórkowy :Jeśli zostawiłeś klucze w samochodzie a zapasowe klucze są w domu,  zadzwoń do kogoś w domu na ich telefon komórkowy z Twojego telefonu komórkowego .Przytrzymaj twój telefon komórkowy około 30 cm. od drzwi samochodu i poproś osobę w domu aby nacisnęła przycisk odblokowania zamka w zapasowych kluczach, blisko telefonu komórkowego. Twój samochód powinien się otworzyć .Oszczędzisz czas przywiezienia kluczy zapasowych do Ciebie. Odległość nie jest ważna. Mogą to być setki kilometrów od twojego samochodu, Odległość niema znaczenia, jeżeli masz kogoś kto ma zapasowe klucze z remote control  do twojego auta, możesz w ten sposób otworzyć drzwi samochodu(albo bagażnika).
TRZECIA
Jeżeli bateria twojej komórce jest bardzo  słaba, istnieje ukryta rezerwa prądu. Aby uaktywnić ja, naciśnij klawisze * 3370 # . Telefon komórkowy zacznie korzystać z tej rezerwy i wskaźnik naładowania  wskaże wzrost o 50% naładowania baterii. Ta rezerwa wróci do normy kiedy podłączysz komórkę do ładowania następnym razem.
CZWARTA
Jak wyłączyć skradziony telefon komórkowy? Aby sprawdzić  numer seryjny swojego telefonu komórkowego, wciśnij następujące klawisze w telefonie:  * # 06 # .  15-Cyfrowy kod (IMEI) pojawi się na ekranie. Ten numer jest  unikalny dla Twojego telefonu. Zapisz go i schowaj gdzieś bezpiecznie. Gdy  telefon zostanie skradziony, możesz zadzwonić do swojego providera (dostawcy usług telefonicznych) i podać im ten kod. Oni będą mieli możliwość zablokować Twój telefon nawet jeśli złodziej zmieni kartę SIM, telefon będzie całkowicie bezużyteczny.  Prawdopodobnie nie otrzymasz swojego telefonu z powrotem, ale przynajmniej wiadomo, że ktoś kto go ukradł nie będzie mógł  z niego korzystać ani sprzedać go dalej. Jeśli wszyscy ludzie by to robili, złodzieje nie mieli by powodu kraść telefony komórkowe gdyż byłyby one bezużyteczne.
PIATA
Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można znaleźć przy osobie która ulega wypadkowi. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp. Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z która należy się skontaktować w nagłych wypadkach.  Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem:  ICE (in Case of Emergency). Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu Wymagałoby następującego oznaczenia : ICE1, ICE2, ICE3, itd.