poniedziałek, 17 października 2016

LEPSI I GORSI…500+


I tak się stało… że przybyła nam jeszcze jedna klasa: 500+
bo jak nazwać dzieci które z uwagi na datę urodzenia są lepsze?
Bez pierwszego dziecka nie byłoby drugiego ale właśnie to drugie jest lepsze i otrzymuje od państwa daninę w postaci 500 zeta. Następne też są lepsze… nawet gdyby wyrosły na nic nie wartych obywateli. I zastanawiam się jakie wyrośnie to pokolenie 500+ skoro na następne ciąże decydują się w ogromnej liczbie kobiety które nie lubią, nie chcą… teraz już zdecydowanie nie będą pracować. Miesza mi się już pojęcie że to rodzice utrzymują dzieci z określeniem że to dzieci utrzymują rodziców. Niedawno zwolniono z pracy jedną z dziennikarek, która miała odwagę napisać prawdę o pokoleniu 500+. Od razu zaznaczam, że nie piszę o rodzinach, dla których program 500+ jest faktyczną pomocą dla dzieci,- a pieniądze wydawane zgodnie z ich przeznaczeniem. Piszę o tych „matkach” które decydują się na poczęcie nowych członków rodziny tylko dla tych paru groszy z programu. Teraz będzie fajnie bo będzie kasa… a jak dzieciaki podrosną i potrzebne będą naprawdę duże pieniądze „jakoś się poradzi”. W krytycznych sytuacjach stworzy się sytuację w której państwo zabierze dzieciaki do rodzin zastępczych. W mieście w którym mieszkam, już po pierwszych miesiącach MOPS w stosunku do niektórych rodzin zastosował alternatywę. Obiady w szkole ( dla drugiego dziecka a dla pierwszego nie)… Bon na zakupy w sklepach z artykułami do szkoły… Zakup opału na zimę. I tutaj dopiero zobaczyłam, że nie ma sytuacji w której polak by sobie nie poradził. Podjeżdża facet z wozem załadowanym węglem. Podchodzi osoba dla której węgiel jest przeznaczony i następuje swoiste rozliczenie. Po odliczeniu bakczyszu wozak daje kasę odbiorcy i odjeżdża nierozładowanym samochodem, by opał sprzedać komuś innemu po „atrakcyjnej cenie”. W takich rodzinach nie ma już problemu aborcji, bo każda ciąża jest na wagę złota. Dzieciaki źle odżywione, bez wykształcenia… wychowane na niewłaściwych wzorcach, będą nowym pokoleniem Polaków. Taka jest prawda! I jakkolwiek będziemy ją otulać w delikatne słowa i nieprawdziwe argumenty… takie pokolenie już nam rośnie. Mądrzy ludzie mówią… że z każdej sytuacji jest wyjście. Wielki czas by je znaleźć i zastosować, bo rodzinom pomóc trzeba. Zawalczyć o przyrost naturalny czas już wielki… ale róbmy to z głową. Mamy tylu mądrych ludzi w kraju…

Ze spraw domowych było wszystko. I praca wiosenna by balkon był azylem do odpoczynku...
„Koniczynka czterolistna” na balkonie i truskawki pnące…I przetwory letnie były…
Maleńkie akwarium z rybką z muszelek było i własnoręcznie wychodowane na balkonie pomidorki.


Nalewka cytrynowa o smaku kawy była i smalec ze skwarkami…

Obiadki były i własnoręcznie robione koszyki z papieru byłyMarmoladka ze śliwek była i wypoczynek wieczorem na balkonie był.

Były kwiaty z ogrodu od przyjaciół i fiołki afrykańskie zakwitły.
Były hafty własnoręcznie dziergane i dni różne były…

Lepsze… gorsze…
I przyszedł trudny październik. Walka o siebie… niepewność i łzy, które same płynęły z oczu. Wygrana z losem… ale i śmierć była. Odszedł przyjaciel, na którego zawsze mogłam liczyć.
Żegnam Cię Wojtusiu… Zawsze będziesz w moim sercu, bo na to zasłużyłeś…
1 komentarz:

 1. Witaj Aniu.
  Co do 500+ to mam podobne zdanie do Ciebie...
  Poza tym jest kwieciście, smakowicie i...
  Współczuję odejścia na zawsze przyjaciela Wojtka.
  Non omnis moriar... w pamięci innych.
  Pozdrawiam serdecznie i do siebie zapraszam.
  Michał

  OdpowiedzUsuń