wtorek, 4 grudnia 2012

PIERWSZY ŚNIEG...Dziś spadł pierwszy śnieg. Niby ładnie… ale coraz niższe temperatury, budzą obawy o koszty ogrzewania. Nie mogę robić drastycznych oszczędności, bo infekcje wirusowe nawracają zaraz po wyleczeniu poprzedniej i muszę dbać o zdrowie. „Chrypię” już od miesiąca… Każde polepszenie i „dźwięczniejszy” głos zduszony jest nawracającą chrypą. Dbam o siebie… naprawdę… Wczoraj przerzuciłam zawartość szaf i naszykowałam cieplejszą odzież. Tą lżejszą schowałam żeby nie kusiło założyć. Nawet nielubiane przeze mnie szaliki czekają na założenie. I rękawiczki… słowo daję… leżą pod ręką.  Z resztą…- chyba to pogarszające się krążenie, ale coraz częściej mi zimno. Jak zimno to się „batucham”.  Nawet w domu zakładam już kubraczki i kamizele.
Odrastają włosy. Jest ich nawet sporo… Takie króciutkie odstają śmiesznie od skóry. Najbardziej widać nad czołem. Nie wiedziałam że antybiotyki pomagając,- tak bardzo niszczą organizm. Przecież tą bombę antybiotykową zaordynowano mi prawie rok temu. Do dziś widzę skutki. Może dlatego teraz na te wszystkie infekcje, tak mało pomagają zapisane następne.  Przycięcie włosów to jednak była dobra decyzja. Naprawdę wyglądają lepiej i znacznie łatwiejsze są w pielęgnacji.
Pracy jak zwykle sporo. Przyzwyczaiłam się już jednak do nowego trybu życia i jakoś daję radę.
Tylko ta ponura pogoda… Fatalnie reaguję na brak naturalnego światła.
Autko jakoś chodzi. Jednak męczą mnie te codzienne obawy…- odpali czy nie. Na razie odpala. Oczekuję teraz wiosny…


5 komentarzy:

 1. michalc30.bloog.plśroda, 05 grudnia, 2012

  Witaj!
  Też nie przepadam za zimą. Mniej też jeżdżę samochodem, chyba, że muszę. Brakuje mi słońca i naturalnego światła. Może to z racji wieku? Pewnie tak, bo jako dzieciak na zime czekałem z utęsknieniem.
  Pozdrawiam serdecnie.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozdrawiam "mikołajkowo". Śnieg może być, bo jest jaśniej, ale mróz, brrr.!

  OdpowiedzUsuń
 3. Anka , poza tym w beretkach czas chodzić to i włosy można schować .Oj bidulo,bidulo wklepie Tobie cytat , który bardzo mi się spodobał :"Każdy człowiek ma ten sam start i tę samą metę, tylko inny dystans do przebycia".

  Zimy jak Wiesz nie znoszę , tęsknię za wiosną i latem

  OdpowiedzUsuń
 4. Anka życzę Tobie , aby święta były takie o jakich Marzysz

  Dośka Zołza

  OdpowiedzUsuń
 5. Spokoju na Święta i Zdrowia w Nowym Roku! :-))))

  OdpowiedzUsuń